.
Renowacja poszycia skórzanego
Kiedy należy podjąć decyzję o renowacji poszycia skórzanego ?
Skóra w samochodzie narażona jest na tarcie wynikające z eksploatacji samochodu. W zależności od tego w jaki sposób i jak często poddawana jest pielęgnacji, można ten proces opóźnić lub przyspieszyć. Przychodzi jednak moment, w którym należy wykonać naprawę, ponieważ brak tej naprawy będzie skutkować trwałym uszkodzeniem poszycia skórzanego. Renowację zalecamy przeprowadzić już w momencie, w którym widzimy ścieranie się barwnika (kiedy skóra jest wyczyszczona), ponieważ na tym etapie renowacja jest trwała jak fabryczny lakier. Czas jaki upłynie od momentu powstania defektu, będzie determinować o ile mniej trwała ta renowacja będzie.
Na czym polega renowacja poszycia skórzanego?
Proces renowacji poszycia skórzanego polega na przywróceniu skórze oryginalnego wyglądu. Powierzchnia zostaje najpierw odpowiednio przygotowana, kolor zostaje dobrany do konkretnego przypadku, a następnie aplikowany jest lakier zabezpieczający (który jednocześnie determinuje poziom połysku).
Poznaj nasz proces renowacji poszycia skórzanego
Każda usługa renowacji składa się z przemyślanie zaplanowanych kroków, których przejście pozwala nam uzyskać tak wyjątkowe i trwałe rezultaty.
1
Diagnoza konkretnego przypadku
Na tym etapie ustalamy, czy w danym przypadku zasadne jest przeprowadzenie renowacji. Informujemy o szacowanym koszcie i omawiamy szczegóły procesu.
2
Przygotowanie powierzchni i dobór lakieru
Kiedy kosztorys został zaakceptowany przechodzimy do przygotowania powierzchni (unikamy wszelkich szpachli, które w rzeczywistości są bardzo mało trwałe i często negatywnie odbijają się na wyglądzie końcowym renowacji). Dobieramy odcień i przystępujemy do lakierowania.
3
Zabezpieczenie oraz impregnacja
Proces renowacji kończy zabezpieczenie lakierem ochronnym, a po 8 godzinach wykonujemy impregnację poszycia, dzięki czemu powierzchnia od razu zostaje przygotowana do normalnego użytkowania.
Odpowiednia i regularna pielęgnacja kluczem do sukcesu
Krytyczną kwestią pozostaje sposób w jaki poddajemy skórę pielęgnacji. Bardzo niedoceniony pozostaje fakt, że skóra w samochodzie, jak również skóra naszego ciała wymaga regularnej pielęgnacji. W zależności jak bardzo jasna jest to skóra, polecamy wykonywać ten zabieg nawet 1 raz w miesiącu (dotyczy odcieni jasnych / porcelanowych). Zabieg pielęgnacji powinien być przeprowadzony z wykorzystaniem wyłącznie produktów dedykowanych dla poszycia skórzanego. Nie tylko technika, ale również jakość produktów użytych do tego zabiegu, będzie miała wpływ na trwałość tapicerki.
Podsumowanie
Czas trwania usługi od 1-3 dni roboczych
Czas trwania usługi od 1-3 dni roboczych
Sugerujemy przesłanie zdjęć lub wizytę w naszym studio
Sugerujemy przesłanie zdjęć lub wizytę w naszym studio
Wycena na podstawie oględzin
Wycena na podstawie oględzin
Jesteś zainteresowany tą usługą?
Napisz do nas, a my opowiemy Ci wszystko o niej i umówimy się na dogodny dla Ciebie termin
Usługi
Lion's Garage
Oferujemy kompleksowy wachlarz usług renowacji, pielęgnacji oraz zabezpieczania samochodów, motocykli łodzi oraz samolotów. Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić