Czym jest folia natryskowa Lion's Skin?

Przez całą naszą historię firmy priorytetem dla nas było przede wszystkim zadowolenie z użytkowania zabezpieczonych pojazdów.
Samochody mają lśnić, łatwo i szybko się myć, a lakier ma być skutecznie chroniony przed uszkodzeniami.
Po wielu latach testowania setek produktów mających chronić powierzchnię lakieru stworzyliśmy i wprowadziliśmy do oferty własny, nowej jakości produkt, który będzie spełniać te oczekiwania. – Lion’s Skin.
Opracowanie folii PPS (peelable paint spray – odklejalnej farby natryskowej) zaowocowało zupełnie nowymi możliwościami zabezpieczenia lub stylizacji pojazdów.
Początkowe zachwyty nad rozwiązaniami takimi jak Plasti Dip zaczęły zanikać, ponieważ gruby elastyczny klej w połączeniu z cienką, twardą farbą miał tendencję do kruszenia się, co mocno skracało trwałość tego produktu.
Problemem było też idealne rozprowadzenie farby na powierzchni. Dodatkowe ryzyko wiązało się z klejem na bazie rozpuszczalnikowej, co mogło grozić uszkodzeniem a nawet usunięciem lakieru z karoserii. 
Powstał Lion’s Skin PPS.
Postęp zaczął się wraz ze znalezieniem producenta kleju na bazie wody. To zażegnało nie tylko ryzyko chemicznego uszkodzenia lakieru, ale dzięki bliskiej współpracy dało wpływ na parametry adhezji, którą mogliśmy dostosowywać idealnie do innych niż lakier powierzchni: elementy chromowane czy plastik. Ma to też korzystny wpływ na łatwość usunięcia folii.Zmianie uległa też proporcja kleju do zasadniczej powłoki ochronnej. 
Teraz stało się możliwe natryskiwanie cienkiej, równej warstwy kleju i przykrywanie jej grubą, odporną warstwą ochronną na bazie produktów firmy, która zajmuje się produkcją lakierów od 100 lat. 
Profesjonalne dodatki uelastyczniające pozwoliły nam uzyskać idealny balans pomiędzy elastycznością, trwałością i obrabialnością powierzchni co umożliwia polerowanie lub punktową naprawę folii, bez konieczności demontażu.

Natryskową folię Lion’s Skin stosujemy do:

1. Niewidzialna ochrona lakieru

Dzięki pneumatycznej aplikacji, nie widać krawędzi oraz łączeń, które występują przy foliach PPF. 
Umożliwia to również dostosowanie grubości folii, nawet do 400 mikronów (8X tyle co fabryczny lakier bezbarwny). Taka grubość skutecznie ochroni np. przedni zderzak przed odpryskami przy wyższych prędkościach.
Nie trzeba się też martwić o mycie pod wysokim ciśnieniem.
Bezbarwną ochronę lakieru Lion's Skinem, możemy również zrobić w wykończeniu satynowym. (Mrożenie lakieru).

2. Dechromingu

Wszelkie emblematy, listwy i grill możemy pomalować w dowolny kolor, przyciemnić i uzyskać efekt na poziomie fabrycznym. Możemy stosować folię bez ograniczeń, niezależnie od kształtu.

3. Przyciemniania lamp

Możemy dopasować stopień przydymienia lamp zarówno tylnych jak i przednich.

4. Stylizacji Karbonowej

Możemy dopasować stopień przydymienia lamp zarówno tylnych jak i przednich.

5. Zmiany koloru całego auta

Oryginalny lakier zostaje w 100% pokryty i zyskuje skuteczna ochronę

W pierwszej kolejności samochód jest starannie przygotowywany do nałożenia warstwy bazowej. Ta warstwa umożliwia późniejsze bezpieczne usunięcie folii bez uszkodzenia oryginalnego lakieru. W tym etapie dokonujemy także demontażu i maskowania elementów, aby zagwarantować pełne pokrycie powierzchni.
Folia natryskowa Lion's Skin jest dostępna w różnorodnej palecie kolorów i wykończeń, od matowych po lustrzanych, co pozwala na indywidualne dostosowanie wyglądu pojazdu do preferencji właściciela. Możliwość łatwego usunięcia folii umożliwia również częste zmiany w wyglądzie pojazdu bez uszczerbku oryginalnego lakieru.
Folia natryskowa Lion's Skin znajduje zastosowanie nie tylko w ochronie i zmianie wyglądu samochodów osobowych, ale również motocykli, łodzi, a nawet elementów zewnętrznych w budownictwie czy w przemyśle. Jej wszechstronność i właściwości ochronne sprawiają, że jest to popularny wybór wśród właścicieli pojazdów, którzy chcą skutecznie i bezpiecznie zabezpieczyć swój samochód i ewentualnie nadać mu unikalny charakter.
Czas jaki jest potrzebny na całkowitą zmianę koloru to 5-7 dni.